Strona Główna
Strona Główna


Forumowicze łączcie się: Klub refluksiarzy Klub fasolek Klub szumisiów Klub dyskopatów Klub dietetycznych Klub smakoszy


 Infopacjent
  Wiadomości
  Badania medyczne
  Pomagamy bliźnim
  Profilaktyka zdrowotna
  Powrót do natury
  Nagłe zdarzenia
  Niepełnosprawność
  Leki bez recepty
 Objawy i leczenie
  Alergologia
  Dermatologia
  Diabetologia
  Kardiologia
  Gastrologia
  Laryngologia
  Onkologia
  Okulistyka
  Ortopedia
  Pulmunologia
  Stomatologia
  Psychiatria
  Urologia
  Uzależnienia
 Szlachetne zdrowie
  Zdrowie dziecka
  Zdrowie kobiety
  Zdrowie mężczyzny
  Zdrowie seniora
  Odpowiedzialny seks
 Zdrowy styl życia
  Praca i zdrowie
  Wypoczynek i sport
  Zdrowe odżywianie
  W kuchni
  Higiena pomieszczeń
 Salon Urody
  Kosmetyki
  Odchudzanie
  Medycyna estetyczna
  Zabiegi kosmetyczne
  Higiena osobista
  Reklama

 Forum

Lista wiadomości wątku Klub dyskopatów


Wątek związany z artykułem Dyskopatia - nowe możliwości leczenia
Początek artykułu:
Nową metodę leczenia dyskopatii stosują neurochirurdzy ze Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie. Dzięki przezskórnemu zabiegowi przy użyciu lasera pacjent może pozbyć się bólu i uniknąć operacji lub znacznie odsunąć ją w czasie. Zabieg...

Regulamin forum
<<<  [<]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20]  [21]  [22]  [23]  [24]  [25]  [26]  [>]  >>>

Autor bogdan
nowicki.bogdan@interia.pl tel. 667-126-214
2009-01-28 09:23:00
Do Agnieszki 37
Posłuchaj, dokładną interpretację MR może tylko zrobić lekarz specjalista. Nie mogę opisać Ci wyniku, bo to nie w mojej kompetencji. Nie napisałaś, czemu miałaś robione MR. Czy ze względu na pogarszające się objawy, czy to było kontrolne badanie. Widać z opisu, że masz prawdopodobnie blizny pooperacyjne, ktor mogą powodować jakieś dolegliwości, ale to jest tylko moje przypuszczenie. Wklejam Ci namiary jakie udało mi się wygrzebać. Jak byś miała jakieś jeszcze pytania to wal śmiało.
dr hab.med.Roman Jankowski, Gabinet Lekarski Neurochirurgia i Nuerotraumatologia · woj. wielkopolskie · Poznań 60-316, ul. Kasztelańska 45 tel605319493
Gabinet Lekarski Neurochirurgia i Nuerotraumatologia · woj. wielkopolskie · Poznań 60-277, ul. Grochowska 2 tel 605319493
Szpital · woj. wielkopolskie · Poznań, ul. Przybyszewskiego
Zdrówka bogdan.
Autor Renia 2009-01-27 21:47:00
Witam Bardzo proszę o pomoc w objaśnieniu wyniku badania-rezonansu magnetycznego:
"Badanie MR kręgosłupa szyjnegi wykazuje płaską protruzję i odwodnienie krążka międzykręgowego C6/C7/, z podwyższonym sygnałem w tylnej części na tle uszkodzenia pierścienia włóknistego.Wymiar strzałkowy kanału kręgowego na tym poziomie wynosi 11,6 mm, w pozostałych odcinkach 12,6 mm. Rdzeń kręgowy jednolity."
Jeśli ktoś jest w stanie to zdefiniować, byłabym wdzięczna.
Autor Luiza 2009-01-27 09:16:00
Do Madzienki
Ja podobnie jak Bogdan odradzam ci siatkówke, napewno sie wstrzymnaj , ja również trenowałam , miałam przerwe w graniu i niewytrzymałam kocham gre w sitkówke i skończyło sie to zle już zapomniałam o bólu a le po tym jak spróbowałam powrócił i to zaatakował podwójnie . To jest bardzo trudna decyzja i wiem co to oznacza ale sie nie da . Spróbuj basen , chodziarstwo . Słuchaj swojego organizmu . On ci powie co ci wolno a czego nie . Ja stosuje metode Mc Kenzjego i jest OK. . Uratowała mnie a co najwazniejsze pozwolniła mi normalnie funkcjonować
Autor erbe
2009-01-27 01:11:00
Dla wielu z Was może się przydać leczenie rehabilitacyjne. Jeśli macie dyskopatie kręgosłupa postarajcie się otrzymać od lekarza rodzinnego lub specjalisty (ortopedy, neurologa) skierowanie do Poradni Rehabilitacyjnej na objęcie leczeniem metodą McKenziego. Lekarz rehabilitacji do którego będziecie się starali "dostać" musi posiadać przeszkolenie i certyfikat Instytutu McKenziego Polska. Powinien przeprowadzić dokładny wywiad i zbadać kręgosłup. Następnie skierować na ćwiczenia rehabilitacyjne. Tą metodą. Szczegóły i listę certyfikowanych rehabilitantów znajdziecie na stronie http://www.mckenzie.pl/. Na tej stronie nie znajdziecie certyfikowanych lekarzy . Musicie się o nich dowiedzieć w Poradni Rehabilitacyjnej najbliższej Waszego miejsca zamieszkania. Zabiegi met. McKenziego są refundowane z NFZ. Sam jestem "dyskopatą" i i w ciągu roku przeszedłem cykl 40 "seansów" na kręgosłup szyjny, piersiowy i lędźwiowy. Dzisiaj nie dokuczają mi już bóle. Metoda nie jest jeszcze za bardzo znana przez lekarzy w Polsce.
Autor Agnieszka 37
2009-01-24 14:32:00
Przepraszam moja prośba dotyczy pomocy w odczytaniu rezonansu, na wizytę u neurochirurga muszę czekać . Może ktoś zna dobrego neurochirurga w Poznaniu?
Autor Monsiu
monsiu73@gazeta.pl tel. 505191139
2009-01-24 11:27:00
Witam,
dwa tygodnie temu w klinice neurochirurgii na Sobieskiego w W-wie miałam operację usunięcia dysku L4-L5.Wstawiono mi implant DIAM.Czuję się świetnie i żałuję,że tak późno zdecydowałam się na operację.
Chętnie odpowiem na wszystkie pytania.

Do Madzieńka-ja też trenowałam siatkówkę,byłam instruktorka fitness itp,byłam bardzo aktywna (dwoje malych dzieci),a mimo to miałam dwie przepukliny lędźwiowe,z których jedna jest już usunięta,druga to L3-L4,ale jeszcze nie kwalifikuje się do operacji.

Od lekarzy z Sobieskiego wiem jedno-przepuklina sama się nie nie cofnie,a rehabilitacja można tylko powstrzymać postęp choroby.
W żadne masaże juz nie uwierzę,chodziłam na kilka do "specjalisty" na Gocławiu (kregoslup.org),ale po miesiącu było jeszcze gorzej i "szaman" się poddał.

Jeśli ktoś z Panstwa chce się dowiedzieć szczegółów,proszę o kontakt tel. lub mailowy,

pozdrawiam,
Monika
Autor joami
2009-01-24 10:38:00
Witam.

Zostałam zakwalifikowana na PLDD. Oprócz przepuklin wystąpił już u mnie niedowład lewej nogi wraz z opadaniem lewej stopy.
Pomimo iż mówiono mi, że to zabieg prawie bezinwazyjny, ale lekarz pierwszego kontaktu postraszył mnie wczoraj, że to podobno bardzo boli. Prosiłabym o odpowiedź osoby, które są już po takim zabiegu - czy rzeczywiście nic nie boli albo czy faktycznie mam się przygotowac na silny ból w trakcie zabiegu i po nim ? Nie ukrywam, że jest to szansa dla mnie ,która może uchronić mnie przed dużą operacją i się temu zabiegowi poddam, ale chciałabym wiedziec na co się przygotować.
Autor bogdan
nowicki.bogdan@interia.pl tel. 667-126-214
2009-01-24 07:56:00
Agnieszka!
Napisz w czym moglibyśmy Ci pomóc. Nie napisałaś tego w poście.
Autor Agnieszka37
2009-01-23 18:12:00
Proszę o pomoc.Jestem po dwóch operacjach dysku obecnie w MR : lordoza pogłębiona,nierówność płytek nasadowych z guzkami w dolnym odcinku piersiowym,zwężona przestrzeń m-k L5-S1 z degeneracją krążka m-k i nierównościami płytek nasadowych,zmiany przeciążeniowe w szpiku przy nasadowych częściach trzonów na tym poziomie.Wyrośla kostne na przednio -bocznych i tylnych krawędziach trzonów kręgów. Pasmo tkanek bliznowatych wzdłuż tylnej powierzchni krążka oraz wokół pochewki lewego korzenia nerwowego.
Autor bogdan
nowicki.bogdan@interia.pl tel. 667-126-214
2009-01-23 16:15:00
Cześć Madzia!
Pierwsze co Ci napiszę to wstrzymaj się z graniem! Najpierw skonsultuj wynik z neurochirurgiem. Drugie to, to że nie jest prawdą, że tylko ludzie otyli i nie zażywający spotu mogą chorować na pjm. Ja sam uprawiałem sport, dużo wędrowałem po górach, pracę miałem w której potrzebny był duży wysiłek fizyczny. Musiałaś coś źle zrozumieć, albo szukałaś w niewłaściwych źródłach.
Konsultację zrób sobie jak najszybciej. Nie masz jeszcze dużej przepukliny, więc podejrzewam, że to będzie leczenie zachowawcze, ale lekceważyć tego nie możesz. I pamiętaj, NIE RÓB NICZEGO NA WŁASNĄ RĘKĘ !!! Żadnych rehabilitacji, kręgarstwa bez KONSULTACJI ze specjalistą!!!
Jakbyś miała jeszcze jakieś pytania to pisz śmiało, tu albo na e-maila.
Zdrówka bogdan
<<<  [<]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20]  [21]  [22]  [23]  [24]  [25]  [26]  [>]  >>>

Dane nowej wiadomości:
Pola oznaczone * muszą być koniecznie wypełnione.

Wszystkie wiadomości publikowane na Forum są wyłącznie prywatnymi opiniami ich autorów. Wydawca portalu ePacjent.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum.

Redakcja przypomina, iż jakikolwiek obrót lekarstwami jest zabroniony przepisami Prawa Farmaceutycznego

* Nazwa autora
* E-mail
Telefon
* Treść wiadomości

 Poradnik pacjenta
Oblicz dni płodne
Specjalności lekarskie
VadeLekum
Zabiegi lecznicze i SPA
Sondaże i opinie
Artykuły wszystkie
 Apteka.epacjent.pl wybrane produkty
 Najczęściej czytane
Obliczanie dni płodnych - metoda kalendarzyka
Refluks żołądkowo-przełykowy.
Dyskopatia - nowe możliwości leczenia
Współzycie seksualne a prawdopodobieńśtwo ciąży
Usunięcie zęba, czyli ekstrakcja

Odwiedź: | Implanty | !--09.03.2012--> System ERP | Comarch Optima | płytki |

© Instytut Przedsiębiorczości i Samorządności 2002-2012
Wszelkie zamieszczone w tej witrynie znaki towarowe, znaki usług i nazwy handlowe są własnością ich właścicieli.